Mitutoyo Markası Hakkında

Kaliteli ürünü ve mevcut değeri her yerde sunan Mitutoyo, 1934’te Japonya’da kurulmuştur ve dünyada en önde gelen metroloji ekipmanı hâline getirmiştir.

Mitutoyo Ölçü Aletleri

Hassas ölçü aletleri, fabrika veya atölyelerde üretilen parçaların kalite kontrolünde kullanılır. Söz konusu bu cihazlar hızlı ve pratik ölçüm yapabilirler. Ayrıca dış etkenlere karşı dayanıklı cihazlardır. İç çap, dış çap, uzunluk, derinlik, yükseklik veya salgı ölçümü için birçok farklı ölçü aleti mevcuttur.

SM Teknoloji, kalitesi ile ön plana çıkan Mitutoyo ölçü aletlerinin satışını yapmaktadır.

Mitutoyo Ölçü Aletleri Çeşitleri

Mitutoyo ölçü aletleri kullanılacakları alanlara göre çeşitlenmektedir. Mitutoyo hassas ölçü aletleri de kullanım alanlarının fazlalığı nedeniyle çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

1. Koordinat Ölçüm Cihazları

CMM Yazılımı

Manuel CMM’ler

Küçük ve Orta Ölçekli CMM’ler

Büyük Boyutlu CMM’ler

Ölçüm Kafaları, Problar ve Uçlar

Fikstür, Yükleme Sistemleri ve Muhafazalar

In-Line ve Shopfloor CM’ler

2. Kameralı Ölçüm Cihazları

Manuel 2D Vizyon Ölçüm Sistemleri Quick Image

Manuel ve CNC Vizyon Ölçüm Sistemleri Quick Scope

3D CNC Vizyon Ölçüm Sistemleri Quick Vision

3D CNC Çok Sensörlü Ölçüm istemleri Quick Vision

Quick Vision Systems İçin Yazılım

Quick Vision Systems İçin Yazılım

3. Form Ölçümleri

Yüzey Püzülülük Ölçüm Cihazları Surftest

Kontur Ölçüm Cihazları Contracer

Yüzey Pürüzlülük ve Kontur Ölçüm Cihazları Formtracer

Form Ölçüm Cihazları Roundtest

4. Optik Ölçüm

Aydınlatma üniteleri

Ölçüm Mikroskopları

Oküler ve Objektif Lensler

Profil Projektörler

Büyüteçler

5. Sensör Sistemleri

Doğrusal Problar

Doğrusal Ölçüm Probları

LlTEMATIC

Lazer Taramalı Mikrometre

6. Sertlik Testi

7.Dijital Cetvel ve DRO Sistemleri

Cetvel Üniteleri

Doğrusal Cetvel

Doğrusal Cetvel Sayaç

NC- Cetveller

  1. Küçük Alet Cihazları ve Veri Yönetimi

Veri Yönetimi

Mikrometreler

İç Çap Ölçüm Cihazları

Kumpaslar

Derinlik Ölçüm Cihazları

Yükseklik Mihengirleri

Komparatörler

Kalibrasyon Cihazları

Mastar Bloklar

Diğer Ölçüm Cihazları

Kumpas Nedir?

Herhangi bir nesnenin farklı yüzeylerinin genişlik, yükseklik veya derinliklerini ölçmeye yarayan ekipmanlardır. Ölçü aletlerinin en işlevsel ve en çok kullanılan grubu olan kumpaslar, halihazırda atölye, fabrika ve imalathanelerde vazgeçilmez denecek kadar zaruri ürünlerdir. Kumpaslar, ürün ve nesnelerin standart tüm eksen boylarını ölçebildiğinden bu tip ürünlerin temel ihtiyacı olarak da gösterilebilirler. Kullanım açısından da diğer ürün gruplarına göre en basit ölçü aletleridir.

Mikrometre Nedir?

Kullanım alanları ve kullanım amacı kumpaslara çok benzemek ile beraber, yapısal ve ölçüm hassasiyeti nedeni ile birçok farklılık göstermektedir. Aynı kumpaslarda olduğu gibi eksen ve çap ölçümlemeleri yapması ile beraber, hassasiyeti kumpaslara göre çok daha fazladır. Kumpaslar da mm ve inç cinsinden sonuçlar alabilirken, mikrometrelerde ise bu durum mikron düzeyindedir. Bu ürünlerde de iç çap mikrometresi (delik mikrometresi), dış çap mikrometresi ve merkezleme çeşitleri bulunmaktadır.

Komparatör ve Salgı Saatleri

Diğer ürünlere göre kullanım alanları ve yapıları çok farklıdır. Komparatörler daha çok üretim/işleme öncesi veya esnasında ürün ve doğru merkezde ve ölçüde bağlandığını netleştirmek için kullanılır. Ayrıca üretim sonrası ürünlerin salgı ve eş merkezliliğini ölçme amaçlı da kullanılır. Bazı modelleri imalat sürecindeki makine ve cihazlara bağlı ve senkronize olarak çalışmaktadırlar. Birçok çeşit olarak üretilen bu aletler, çeşitlerine göre üretilen bu ölçü aletlerinin en hassas salgı durumlarının bile ölçülmesine, delik içlerindeki hassas ölçülerin belirlenmesine yaramaktadırlar.

Mihengir Nedir?

İmal edilecek ürünlerin çeşitli eksenlerde, ölçüm ve işaretleme yapılabilmesine yarayan ölçü aletleridir. Üzerlerinde sabit tasarım kumpaslarda bulunan bu ürünlere, özel durumlarda çeşitli komparatörler de bağlanabilmektedir. Üretim esnasında yaşanabilecek aksaklık ve yanlış ölçümleri engellemek adına ve parça işleme aşamasında, rahatlıkla ölçü üzerinden çalışılabilmeye olanak tanıyan bu ürün, diğer ürünler gibi birçok çeşit ve teknolojik yapıya sahip modelleri de grubunda barınmaktadır.

Gönye Nedir?

Üretilecek ürün veya sabit nesnenin açısal olarak hassasiyetini belirleme ve kontrolünü sağlayan ölçü aletleridir. Bu aletler de birçok model ve çeşide ayrılmakta olup işlevsellik çeşitlerine göre değişmektedir. Bazı ürünlerin belirli açılarda üretilmesinde işlevsel olarak çok büyük rol sahibi olan bu ürünler, aynı zamanda buna paralel olarak ürünlerin genel doğrusallıklarını da sağlamaya yaramaktadır. Hatta bu durumlarda bu ürünler ile koordineli olarak gönye pleytleri de kullanılmakta olup, ürünlerin doğrusallık hassasiyetleri sağlamada yardımcı olmaktadırlar. Bu ürünler sayesinde hem yapım aşamasında doğrusallık ve açıları belirlememize, hem de bunların kontrolünü sağlamamızda büyük rol oynamaktadırlar.

Mastar Nedir?

Ürünlerin düzlük, diş hatveleri ve çeşitli eksenleri gibi birçok durumunun kontrollerini sağlamaya yarayan ürünlerdir. Bu ürünler ölçtükleri yüzey tipleri, eksenleri ve hassasiyet toleransları açısından çok büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Tiplerinin genel ismi ne kadar mastar olsa bile, birçoğu birbiri ile hem görsel hem yapısal olarak benzerlik göstermezler. Mesela mastar deyince akla ilk gelen diş mastarları diş hatvelerinin doğru açılıp açılmadığını kontrol ederken, diğer bir mastar tipi olan paralel setler yüzey ölçümleme de kullanılmaktadır. Diş mastarları hem diş ölçüleri hem iç ve dış diş (erkek-dişi/tampon-vida), hem de tolerans ölçüleri olarak bu ürün grubunun en çok ölçü ve cinsine sahip ürün grubudur. Diğer yüzeysel ölçümleme yapan mastar tiplerinde ise paralel setlerin yanı sıra bu grupta yer alan johnson mastarı gibi daha hassas ve işlevsel ürünleri ve özel istek ve ihtiyaçlara göre özel üretimleri de içlerinde barındırmaktadırlar. Ayrıca standart olarak üretilen diş mastarları, radüs mastarları, filler (sentil) mastarları da bu gruba dahil olan diğer ölçü aletleridir.

Mitutoyo Ölçü Aletleri Fiyatları

İhtiyacınız olan ürünleri web sitemizde inceleyebilirsiniz. Siparişleriniz ve sorularınız ile alakalı bize ulaştığınızda en kısa sürede ilgili personelimiz size dönüş sağlayacaktır.

Mitutoyo ölçü aletleri ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için +90 212 640 90 10 numaralarından ve info@smteknoloji.com.tr mail adresimizden de bize ulaşabilirsiniz.

İhtiyacınız olan Mitutoyo ölçü aletlerini ise SM Teknoloji’ den tedarik edebilirsiniz.